Ahoj Kreativky,

 

Velikonoce se kvapem blíží, a proto jsem i já začala přemýšlet nad nějakou velikonoční výzdobou… Na internetu jsem našla tyto slepičky, jak jinak než bez návodu J. Sedla jsem k šicímu stroji a zkoušela, až jsem vymyslela vzor, který by se mi líbil. Návod jsem pro vás zpracovala níže. Šití zdar.

 

Co budeme potřebovat:

 

Veselé látky - barevné látky - nejlépe barvy jara: žlutá, zelená, červená, světle mordá apod... Velikost látek - záleží na velikosti slepičky. Já jsem využila zbytečky látek. 

Dvě černé perličky - poslouží jako očka. 

Tužku / fix na látku - na obkreslení vzorů.

Jehlu nit / šicí stroj + nůžky.

Vycpávku - buď duté vlákno, ale jelikož se nejedná o hračku, ale dekoraci, postačila by i vata. 

Plsť / filc žlutý a červený - trošku tužší, aby kokrhel a zobáček pěkně držel.

Vzor - naleznete ve formátu *pdf a stáhnete jej kliknutím na ikonku pod textem. Velikost slepičky s kokrhelem je cca 12 cm, pokud chcete větší, vytiskněte si „pdfko“ ve zvětšeném formátu.

 

 

 

Postup:

 

Vystřihneme vzor zobáku (2x), vzor kokrhelu, vzor laloku z papíru a přeneseme na plsť. Vystřihneme - mě se osvědčily starší manikúr nůžky (ne ty, které zrovna používáte, protože se stříháním plsti tupí).

 

Látku si složíme na polovinu, rubem nahoru a obkreslíme na látku vzor těla. Vystřihneme a necháváme okraj od obrysu min. 1 cm.

Na vyznačené místa ve vzoru přiložíme plsťový zobák, lalok a kokrhel, přišpendlíme a zašijeme stranu s lalokem + zobákem a stranu s kokrhelem. Další strana je sklad látky a spodek nám zůstane otevřený.

 

Spodek slepičky (vyznačeno na vzoru) složíme na půl, tak že sešitý spoj (tam kde je umístěn zobák a lalok) bude uprostřed. Z každé strany zapošijeme cca do 1/3 těla aby nám uprostřed zůstal otvor na protažení a na vycpání slepičky. Názorně je to uvedeno na obrázku níže.

  

Jakmile máme sešito podle obrázku (červené šipky) - tělo slepičky protáhneme, narovnáme kokrhel, zobák a lalok. Vycpeme tělo a došijeme dírku na spodku těla slepičky.

 

Nakonec vyšijeme oči, těsně nad zobákem. Použila jsem dva černé korálky a černou nit.

 

 

Slepička je hotová. Jednoduché a velmi pěkné. Udělala jsem několik barevných variací!

Ať se vám dílo podaří!

 

Zdravím Kreativky. V.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit