Ahoj Kreativky,

 

Velikonoce se kvapem blíží, a proto jsem se vrhla na nějaké to velikonoční šití. Vytvořila jsem si věnec se slepicí na dveře, pak velikonoční slepičky (návod jsem vám již sepsala zde) no a nakonec jsem ušila ještě zajíce (návod na něj naleznete zde). Nyní se vrhneme na jednoduchý návod na velikonoční věnec se slepičkou - jdeme na to.

 

Co budeme potřebovat:

 

Látky – na slepičku do věnce na dveře jsem použila látky v odstínu světle hnědé.

Černou perličku – na oko, ale myslím, že by šlo v pohodě i nahradit fixem.

Knoflík – na křídlo.

Plsť / filc bílý, žlutý a červený – červený a žlutý trošku tužší (větší tloušťky), aby kokrhel a zobáček pěkně držel, bílý může být tenší aby se dobře šil.

Tužku / fix na látku - na obkreslení vzorů

Jehlu nit / šicí stroj + nůžky

Vycpávku - buď duté vlákno, ale jelikož se nejedná o hračku, ale dekoraci, postačila by i vata.  

Březové proutí – já jsem oškubala břízu než ještě začala pučet :-). 

Ozdoby + tavnou pistoli – ozdoby jako lýko, nasušené obilí, vajíčka, … apod. dle fantazie.

Vzor – snažila jsem se vám vzor překreslit a nahrát do „pdf“. Samozřejmě tvar si můžete dle libosti upravit. Kokrhel a zobák s lalokem si střihněte jak uznáte za vhodné. Berte prosím pdf s rezervou, vše si kreslím sama rukou na papír a ono to pak pro mě není zrovna snadné to dostat do formy pro vás sdělitelné :-)

 

 

 

Postup:

 

Překreslíme si vzor těla i s hlavou na rubovou stranu látky a vystřihneme (2x). Sešijeme a spodek, kde slepička bude sedět na věnci, nesešíváme, aby bylo kudy slepici vycpat. Ručně pak po vycpání slípky otvor zašijeme. Nemusíte se s tím moc patlat, stejně to nebude vidět :-). Mimochodem slepičku jsem fest vycpala, aby ji držela pěkně hlavička a ocas a nebyla vlnitá. 

 

Dále překreslíme a vystřihneme vzor křídla, sešijeme (kousek necháme volný na protažení), nevycpáváme a otvor na přetažení zašijeme. Vnikne ploché křídlo. Přežehlíme.

 

Nyní si na bílý filc obkreslíme 2x tvar hlavy. Vystřihneme kokrhel a zobák z tužšího filcu. Vše sešijeme tak, že dospod dáme 1stranu bílého filcu, dovnitř kokrhel a zobák a nahoru druhou část bílého filcu. Jak by jste měly mít hlavu seskládanou vidíte na obrázku.

 

 

Sešijeme podle červené šipky pouze dvě strany filcu. Protáhneme a nasadíme na tělo ušité slepičky. Já jsem hlavu (tvořenou bílým filcem) po nasazení na tělo přichytila pár stehny k tělu a a stehy pak zamaskovala háčkovanou krajkou. Přišijeme očičko – stačí z jedné strany a také lalok pod zobák.

 

Nyní na křídlo našijeme knoflík a celé křídlo přišijeme na tělo. Ve vzoru v „pdf“ je pouze vzor křídla, není to jeho umístění na slepičce, to si udělejte podle sebe. Mě se líbilo, když kousek křídla (jeho konec) čouhal z těla slepičky.

 

Slepička je hotová!

 

Teď jen smotat z proutí věnec o velikosti tak, aby odpovídal velikosti tělu slepičky. Po umotání věnce jsem tavnou pistolí přilepila slepici a dozdobila lýkem, sušeným obilím, vajíčky apod.

 

Doufám, že se vám věneček povedl, pokud jste se do něj pustily.

 

Pa Kreativky u dalšího návodu :-).

 

V.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit