Ahoj Kreativky,

 

Velikonoce se kvapem blíží, a proto jsem se vrhla na nějaké to velikonoční šití. Vytvořila jsem si věnec se slepicí na dveře (návod máte zde) , pak velikonoční slepičky (návod jsem vám již sepsala zde) no a nakonec jsem ušila ještě zajíce. Je to poslední velikonoční šití, tak pojďme na to. :-)

 

Co budeme potřebovat:

 

Látky – bílou, tělovou, jarní na kalhotky.

Knoflíky – na lancáče.

Tužku / fix na látku - na obkreslení vzorů

Jehlu nit / šicí stroj + nůžky

Vycpávku - buď duté vlákno, ale jelikož se nejedná o hračku, ale dekoraci, postačila by i vata.  

Vzor – našla jsem jich na webu několik, takže ani originálního autora nemohu uvést. Já jsem zajíce upravila tak,že jsem mu udělala bílé triko. Na webu jsem ho našla celého z tělové látky, ale tak nějak mi přišel nahatý :-) . Rovněž na webu byl v „klobouku“, což mě se nelíbilo. Líbil se mi bez něj. Vzory (2 strany) najdete po kliknutí na ikony obrázku níže.

 

 Foto 1          Foto 2 

       

 

Postup:

 

Překreslíme si vzor uší a nohou na tělovou látku a sešijeme. Přetáhneme, uši nevycpáváme ale nohy ano. Před vycpáním vše přežehlím, jelikož otáčením se hodně látka pokrčí. Poté sešijeme dostatečné množství bílé a tělové látky a podle červených čar (oddělují tělovou část a bílou část) překreslíme ruce a hlavu s tělem. Sešijeme a vše vycpeme. Vznikne nám asi toto. Vycpané ruce, nohy tělo a placaté ušiska.

 

 

Nyní sešijeme nohy s tělem, tak že založíme spodek těla, nohy vložíme dovnitř a celý spodek těla sešijeme. Nemusíte se stresovat, nepůjde to ve finále vidět. Nezapomeňte, že zajíc má gaťata. Přišijeme ruce a uši – tohle už ručně a pěkně pomaloučku, tady každá chybka půjde vidět.

 

Nyní si ušijeme kalhoty – lacláče. Nad těmi jsem hodně přemýšlela, tak aby těch záševků bylo vidět co nejméně a výsledek byl úhledný. Postup jak na ně jsem zapracovala ve fotkách. Omlouvám se za kvalitu, šiji večer a při umělém světle. Zrcadlovku jsem nevytahovala, ale cvakla mobilem. Myslím si ale, že pro představu a jako návod to bude stačit.

 

 

Obr. č. 1 – Připravíme si lacl. Obkreslíme, nezapomeneme že se stříhá jen 1 kus, ale má sklad. Sešijeme boky podle červených čar na obrázku.

Obr. č. 2 – Hotový a převrácený lacl.

Obr. č. 3 – Sešití kšand - 2 kusy

Obr. č. 4 – Hotový lacl a kšandy.

 

Jdeme na spodek kalhotek:

 

 

Obr. č. 1 – Připravíme si kalhoty – 2x

Obr. č. 2 – Sešijeme horní širší „sedací“ část, jak naznačují červené čáry.

Obr. č. 3 – Uděláme sklady na nohavicích. Založíme látku a přežehlíme, kdo chce může jednotlivé sklady sešít, ale já jsem nechala jen založené.

Obr. č. 4 – Složíme na polovinu (tak aby sešitá "sedací část" byla uprostřed) a sešijeme nohavice podle červených čar.

Obr. č. 5 – Výsledek po sešití a obrácení. Začištěné vše kromě horní částí.

Obr. č. 6 – Horní část založíme dovnitř a přišpendlíme lacl (vystředíme na šev sedací části) a kšandy. Já přišpendlené lacláče zajícovi zkouším, zda více či méně zastrčit kšandy, nebo je třeba více založit lacl. Až je vše oka sešijeme okolo a přichytíme tak založenou sedací část tak lacl s kšandami. Lacl přežehlíme směrem nahoru a můžeme přišít kšandy knoflíky k laclu.

 

Zajíci už jen chybí namalovat oči, vyšít nos a pusu. Nos jsem vyšívala klasickou růžovou nití a pusinu černou nití. Líčka jsem udělala pomocí tvářenky a štětce.

Hotovo milé kreativky. Snad se výsledek líbí!

 

Pa u dalšího návodu.

 

V.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit